
Odrastanje pod staklenim zvonom
Mnoge stvari koje ranije nisu bile dostupne deci sada su postale uobičajene. Ali, ide li im to uvek u korist?
pročitaj jošOve sezone najavljuju nam dugo i izuzetno vrelo leto, a takvo vreme mnogi teško podnose. Vrućina iscrpljuje – tada radna sposobnost opada, gubi se apetit, kardiovaskularni sistem teško izlazi na kraj s povećanim opterećenjem, komplikuju se različita hronična oboljenja… Ruski lekari će nam reći kako da podnesemo žegu uz minimalan rizik po zdravlje i očuvamo energiju.
Opasan letnji znoj…
Kao što je poznato, stalna temperatura ljudskog tela je 36,6°C, a kad se temperatura “okoline” (prirodni uslovi) približi toj vrednosti, sistem za termoregulaciju počinje da radi s velikim opterećenjem. Da bi se organizam hladio, on mora intenzivno da se znoji, ali to je efikasno samo kad je vazduh suv. Pri velikoj vlažnosti vazduha znojenje je otežano i nastaje veliki rizik od preopterećenja organizma, koje se ispoljava opštom slabošću, malaksalošću, glavoboljama, sanjivošću, zadihanošću, tahikardijom…
Letnju vrelinu najgore podnose osobe koje imaju problema s kardiovaskularnim sistemom, plućima i bubrezima. Pored visoke temperature, subjektivni osećaj pogoršava i hipoksija – nedostatak kiseonika u vazduhu, što se često dešava tokom jake žege. Od toga nelagodu osećaju čak i najmlađi i najzdraviji.
JOŠ SJAJNIH SAVETA PRONAĆI ĆETE U MAGAZINU RUSKI DOKTOR!
Stare brojeve možete kupiti na sajtu NOVINARNICA
Mnoge stvari koje ranije nisu bile dostupne deci sada su postale uobičajene. Ali, ide li im to uvek u korist?
pročitaj jošVaše je samo da uberete maslačak, a on će se pobrinuti da vam lice bude blistavo, bez pegica i mrlja
pročitaj jošDuga i hladna zima je prošla, a organizmu su neophodni vitamini i minerali kako bismo lakše prebrodili prolećni umor i započeli novi ciklus
pročitaj još