
KAKO PODIĆI PRITISAK
Ruski akademik za podizanje pritiska preporučuje nešto potpuno drugačije, pre svega – hajdučku travu
pročitaj jošBorim se s hipotenzijom već deset godina. Poznanici kažu da je bolje imati nizak pritisak, ali nije ni to lako… Redovne vrtoglavice, slabost, migrene… malo je tu radosti.
Probala sam da pijem kafu – ne pomaže. Jednom prilikom sestra mi je donela isečak iz nekih starih ruskih novina u kojima je pisalo kako se nizak pritisak može dovesti u normalu – hodanjem bosonogo. Čitavo leto na vikendici sam hodala po mokroj travi, pesku, šljunku. A zimi – po snegu: u početku je to trajalo tri do pet sekundi, ali svaki put sam produžavala vreme, dok nisam došla do pet minuta. Posle procedure bih dobro istrljala noge vunenim šalom. Sada s mojim pritiskom mogu u kosmonaute! (Nina Dudkina, Beloreck)
PROČITAJTE I… Crvene vam uši? Proverite pritisak!
Komentariše terapeut Olga Viktorovna Kučinskaja, Vitebsk:
Na tabanima se nalazi ogroman broj biološki aktivnih tačaka. Plus, na jednom kvadratnom centimetru ove zone koncentrisano je više receptora nego na bilo kom drugom delu kože. Prilikom hodanja bosih nogu aktivnost tih receptora se povećava. A u zavisnosti od toga u kojoj je meri svaka od tih tačaka povezana s ovim ili onim unutrašnjim organom – stimuliše se rad celog sistema organizma. Otuda je potpuno prirodno da hodanje bosonogo aktivira i stabilizuje arterijski pritisak, sprečavajući razvoj moždanog udara i infarkta. Preporučujem da se počne s ovakvim šetnjama u sobi po tepihu, drvenom podu, a da se zatim pređe na kompleksnije površine: šljunak, pesak, sneg.
! Ovaj metod je zabranjen u slučaju dijabetesa, gihta, reumatizma, hroničnih bolesti bubrega, gljivičnih oboljenja.
VIŠE SAVETA PRONAĆI ĆETE U MAGAZINU RUSKI DOKTOR!
POTRAŽITE NAS I NA FACEBOOKU: www.facebook.com/ruskidoktor
STARE BROJEVE POTRAŽITE NA SAJTU novinarnica.net
Srčani bolesnici umeju dugo trpe zubobolju pre nego što se obrate zubaru. A onda se desi da im obraz otekne, lice se iskrivi i javi se bol u grudima...
pročitaj jošOsnovni cilj terapije umetnošću jeste harmonizacija mentalnog stanja preko razvoja sposobnosti samoizražavanja i samospoznaje
pročitaj jošNaučnici su dokazali da ljudi koji se bave umnim radom ređe boluju od demencije
pročitaj još