
Lekovita svojstva plave gline: Izborite se sa kožnim oboljenjima
Lekovita svojstva plave gline su veoma poznata. Obloge od ove vrste gline imaju niz pogodnosti za naš organizam. Korišćenje glina je najrasprostra...
Biljke nisu samo ukras enterijera već mogu biti korisne i za zdravlje. Naučnici su zaključili da one poboljšavaju sastav vazduha, čiste atmosferu i stvaraju povoljnu mikroklimu u prostorijama.
Ali, da bi zeleni gosti doneli korist, potrebno ih je pravilno razmestiti po stanu. Posebno je važno pravilno rasporediti cveće u spavaćoj, dečjoj sobi i radnom kabinetu. Što se tiče dnevne sobe i kuhinje, za njih nema posebnih pravila.
Mirta (lat. Myrtus) sadrži eterična ulja koja uništavaju mikrobe, a nakon dospevanja u organizam nastavljaju svoj lekoviti učinak.
Kućna paprat – nefrolepis (lat. Nephrolepis) pozitivno utiče na nervni sistem, a posebno je koristan za školarce budući da poboljšava memoriju.
Hipeastrum (lat. Hippeastrum) daje snagu, a supstance koje ispušta imaju antibakterijski i antivirusni efekat. Sadrži alkaloide, koji pozitivno deluju na nervni sistem.
Lepi jova (lat. Impatiens) uspeva u prostorijama u kojima ima mnogo ljudi, gde neutralizuje konfliktnu energiju. Pomaže u razvijanju radnih sposobnosti, a takođe stimuliše rađanje novih ideja i naučnih otkrića.
Hibiskus (lat. Hibiscus) pokreće na stvaralaštvo, razvija organizacione sposobnosti, urednost, tačnost, te neutralizuje agresiju i diktaturu.
Paprat (lat. Polypodiophuta) čini da se koncentrišemo na glavne zadatke, pomaže u razmišljanju i donošenju odluka.
PROČITAJTE I… Kad muškatla zameni apoteku
Muškatla (lat. Pelargonium) pomaže usled rastrojstva nervnog sistema, nervoza različitog porekla, uključujući i klimakteričnu, kao i u slučaju nesanice.
Aloja (lat. Aloe vera) u toku noći ispušta kiseonik i upija ugljen-dioksid, zbog čega joj pripada mesto u spavaćoj sobi.
VIŠE SAVETA PRONAĆI ĆETE U MAGAZINU RUSKI DOKTOR!
POTRAŽITE NAS I NA FACEBOOKU: www.facebook.com/ruskidoktor
STARE BROJEVE POTRAŽITE NA SAJTU novinarnica.net